РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000555353<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гулкевич С. 
Семантико-функціональні особливості прийменника at у сучасній англійській мові / С. Гулкевич // Вісн. Львів. ун-ту. Сер. Інозем. мови. - 2001. - Вип. 9. - С. 48-53. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Усі прийменники як категорія слів позначають відношення, а кожний з них позначає "своє власне" відношення як певний узагальнений тип відношень, на відміну від інших типів. Визначено узагальнені типи об'єктів, які можуть перебувати у відношенні як at, by, with, тобто визначено лексико-семантичні особливості функціонування прийменників у сучасній англійській мові на прикладі прийменника at. Спеціальні роботи та тлумачні англо-англійські словники звичайно описують різні значення прийменників у синтагматичному плані, що результується у приписуванні прийменнику різних значень, які, здебільшого, залежать від співвідносних слів. Дослідження грунтується на двоплановому підході - парадигматичному та синтагматичному. У першому випадку будь-який прийменник визначається без його синтагматичних "супутників" і тому він має лише одне і тільки одне інваріантне значення - певний тип відношень (at, by, with). У другому - прийменник зі своїм інваріантним значенням вживається, щоб означати співвідношення між двома об'єктами. Ці об'єкти можуть узагальнюватись до певної кількості. Наприклад, у випадку з прийменником at узагальнення співвідносних об'єктів дало змогу виділити 2 основні типи та 7 підтипів прийменникових словосполучень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-212.71

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28852/ін.м. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського