РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000556436<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Чопек С. 
Тадеуш Сулімірський та його внесок у дослідження епохи бронзи і раннього заліза Поділля та Волині / С. Чопек // Археол. дослідж. Львів. ун-ту. - 2006. - Вип. 9. - С. 97-105. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

Дослідження Т. Сулімірського впродовж "львівського" періоду його діяльності (до 1936 р.) і під час його недовгого перебування у Кракові (1936 - 1939 рр.) мали значний вплив на розвиток археології доби бронзи (БД) і ранньозалізного віку (РЗВ). Він вже не повертався до цих проблем після переїзду до Лондона (після 1945 р.). Його внесок у дослідження цього періоду є не лише великим, але й багатогранним - від польових досліджень до загально історичного синтезу. Найважливіші результати досліджень Т. Сулімірським пам'яток БД і РЗВ можна підсумувати наступним чином: формування моделі дослідження, яка характеризується масштабною польовою діяльністю, швидкою публікацією одержаних результатів (він був одним з найбільш плідних авторів міжвоєнного періоду) та проведенням розвідкових робіт; високоякісні синтетичні дослідження, найбільш яскраво виражені у його монографіях, присвячених висоцькій культурі (ВК) і подільській групі скіфської культури (СК); усвідомлення потреби природничих і міждисциплінарних досліджень (хімічні аналізи знахідок із курганних поховань ВК і дерев'яних виробів із "скіфських" курганів); вироблення основи для хронології та джерельної характеристики багатьох культурних підрозділів; вичленення та визначення нових культурних підрозділів, певні з яких постійно використовуються у археологічній систематиці: (подільська (західноподільська) група СК; ульвовецька група (культура); комарівська культура; ВК). Унікальне розуміння доісторичних процесів згідно з принципами етнічної школи, що робить цього дослідника одним із предтеч польської протоісторичної археології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т4е(44ПОЛ)д

Шифр НБУВ: Ж70631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського