РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000556963<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Малышкина С. В. 
Структурная перестройка костной ткани в условиях заполнения костных полостей синтетическим углеродным биоматериалом / С. В. Малышкина, Лу Чжоу, Н. В. Дедух // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 30-37. - Библиогр.: 22 назв. - рус.

Досвід дослідження та використання замісних матеріалів у реконструктивно-відновлювальній хірургії скелета свідчить, що донині не вдалось створити "ідеальний" замінник природної кістки. Оскільки проблема пошуку біоматеріалів зумовлена високими вимогами до них, вона не втрачає своєї актуальності. Мета роботи - вивчити структурну перебудову кісткової тканини (КТ) в ділянці імплантації синтетичного щільного вуглецевого біоматеріалу. У транскортикальні дірчасті дефекти стегнової кістки 30-ти білих лабораторних щурів імплантували щільний вуглецевий біоматеріал. Для оцінювання остеорепарації використовували гістологічні, морфометричні й електронно-мікроскопічні методи. Після декальцинації фрагментів кістки біоматеріал частково видаляли з дефекту для можливого виготовлення гістологічних зрізів (7 - 9 мкм), які забарвлювали гематоксиліном Вейгерта й еозином. Гістологічний аналіз і фотографування матеріалу проводили за допомогою мікроскопа "Axiostar Plus", а ультраструктурний аналіз - трансмісійного електронного мікроскопа ЕМВ-100БР. Встановлено, що за умов заповнення модельованої порожнини в кістці досліджуваний біоматеріал не викликає запальну реакцію на вивчених термінах спостереження (3 - 45-а доба) та не призводить до прогресування деструктивних порушень у прилеглій КТ. Починаючи з ранніх термінів (7-а доба), виявлено формування фіброретикулярної тканини остеогенного характеру і новоутвореної КТ по периметру імплантаційної порожнини, а також на ділянках, які заміщували деструктивні зони материнської кістки, утворені у процесі виконання дефекту. На 45-у добу майже по всьому периметру порожнини із залишками вуглецевого біоматеріалу спостерігали новосформовану КТ у вигляді кісткових трабекул пластинчастої структури. Висновок: поряд з іншими синтетичними імплантаційними матеріалами досліджений вуглецевий біоматеріал можна використовувати для пластики кісткових дефектів "критичного" розміру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р454.998 + Р458.286

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського