РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000556975<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Седых А. Н. 
Лечебная тактика при полидактилии кисти у детей / А. Н. Седых, Ю. В. Пащенко, О. В. Пионтковская // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 104-107. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Несвоєчасна корекція аномалій розвитку пальців і кисті або неефективно проведені відновлювальні операції можуть вплинути на процеси адаптації дітей до життя. Мета роботи - покращити результати лікування дітей з полідактилією шляхом оптимізації методів хірургічної корекції уродженої патології кисті. За період з 2000 до 2012 рр. 118-ти хворим (70 хлопчиків, 48 дівчаток, вік - до 6 років) з полідактилією виконали 141 операцію на 136 кистях. Дітей з радіальною формою полідактилії було 68, з ульнарною - 17, з центральною - 3. Для встановлення характеру патології проводили обстеження: рентгенографію, комп'ютерну томографію, ультразвукове допплерографічне картування. У разі деформації основного пальця після видалення додаткового проводили коригувальні остеотомії, моделювальні резекції суглобових поверхонь, відновлювали капсульно-зв'язковий апарат. За ульнарної полідактилії з потовщенням V п'ясткової кістки, на широкій головці якої розташовані клішнеподібно 2 мізинця, видаляли менш розвинений з них, відсікали відвідний м'яз мізинця, відновлювали бічну п'ястково-фалангову зв'язку, фіксували м'яз до основної фаланги, кутову деформацію V пальця усували шляхом клиноподібної остеотомії з фіксацією спицею. За центральної полідактилії після видалення додаткового пальця створений з видаленого сегмента запас шкіри використовували для закриття дефекту бічних поверхонь пальців з одночасною корекцією вісьових деформацій. Віддалені результати простежено в період від одного до 10-ти років у 78-ми дітей: хороші одержано у 44-х, задовільні - у 27-ми, незадовільні - у 7-ми. Помилки та ускладнення: девіація основного пальця, незрощення кісткових поверхонь, рубцеві деформації, обмеження рухів. Висновки: обираючи метод хірургічного втручання і термін його виконання, необхідно встановити основний і додатковий пальці у випадках радіальної полідактилії. Зигзагоподібні розрізи, раціональна шкірна, кісткова та сухожильна пластики надають змогу запобігти формуванню рубцевих контрактур та вторинних деформацій пальців і сприяють відновленню функції кисті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.864.7-59 + Р733.458.284.6-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського