РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000556976<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Филиппенко В. А. 
Оценка адекватности профилактики тромбоэмболических осложнений у пациентов после больших ортопедических операций в Украине (исследование ENOVA) / В. А. Филиппенко, О. А. Подгайская // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2014. - № 3. - С. 108-112. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Серед ускладнень, які виникають у пацієнтів після тяжких ортопедичних втручань, найнебезпечнішими для життя є венозні тромбоемболії, ймовірність розвитку яких зберігається протягом декількох тижнів після виписування зі стаціонару. Однак понад 40 % хворих з підвищеним ризиком розвитку венозних тромбоемболічних ускладнень (ВТЕУ) не одержують профілактичного лікування. В Україні проведено перше багатоцентрове неінтервенційне обсерваційне дослідження ENOVA з аналізу профілактики ВТЕУ після великих ортопедичних операцій. Мета первинна - порівняти реальну тривалість фармакологічної профілактики ВТЕУ у хворих після великих ортопедичних операцій з рекомендованою національними та міжнародними керівництвами. Мета вторинна - порівняти частоту профілактики ВТЕУ низькомолекулярними гепаринами (НМГ) з використанням інших антикоагулянтів; оцінити схильність пацієнтів до прийому препаратів, рекомендованих лікарем під час виписування зі стаціонару. В дослідження було включено 304 пацієнти з 11-ти центрів, яким виконано ендопротезування кульшового, колінного суглоба або операцію з приводу перелому стегнової кістки. Демографічні дані, дату і вид хірургічного втручання, супутню патологію, призначену профілактичну терапію та її тривалість зазначали в реєстраційній формі кожного пацієнта. Для статистичного аналізу використано послідовний метод відбору даних. Виявлено об'єктивну картину тромбопрофілактики у пацієнтів у стаціонарі та після виписування. Встановлено, що всім хворим у стаціонарі для профілактики ВТЕУ призначали антикоагулянти. Однак тривалість тромбопрофілактики здебільшого не відповідала міжнародним і національним рекомендаціям. Крім того, близько чверті (23,56 %) пацієнтів не дотримувалися запропонованої продовженої тромбопрофілактики. Лідером серед призначених антикоагулянтів є НМГ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.2-7 + Р457.862-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського