РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000557027<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Goncharova A. A. 
Microbiological studies of the cream for use in the diabetic foot syndrome = Мікробіологічні дослідження крему для застосування при синдромі діабетичної стопи / A. A. Goncharova, I. I. Baranova, T. P. Osolodchenko // Вісн. фармації. - 2014. - № 4. - С. 72-75. - Бібліогр.: 16 назв. - англ.

Важливою вимогою до розроблюваних лікарських препаратів є мікробіологічна стабільність. З метою запобігання мікробній контамінації препаратів необхідно використовувати ефективні антимікробні консерванти або діючі речовини з високою консервуючою дією. Перспективною антимікробною субстанцією під час розробки засобів для застосування у разі синдрому діабетичної стопи (СДС) є ефірна олія чайного дерева (Melaleuca alternifolia Maid). Проведено мікробіологічне вивчення розробленого крему з <$Ealpha>-ліпоєвою кислотою, сечовиною і олією чайного дерева (ОЧД) для застосування у разі СДС. Дослідження ефективності консервуючої дії ефірної ОЧД проводилося за методикою ДФУ. Критерієм оцінки ефективності консервуючої дії досліджуваних зразків було зниження числа життєздатних клітин мікроорганізмів у препаратах за певний період часу після їх інокуляції. Одержані дані показали, що досліджувані зразки з різною концентрацією ОЧД проявляють антимікробну дію по відношенню до всіх використаних тест-штамів мікроорганізмів. Кількість життєздатних клітин бактерій і грибів зменшувалася у процесі зберігання. Встановлено, що введення ОЧД в концентрації 3 % забезпечує мікробіологічну стабільність препарату згідно з вимогами ДФУ. Ефірна олія чайного дерева в концентрації 3 % за ефективністю консервуючої дії відповідає вимогам критерію "А" ДФУ, що надає змогу не включати до складу розроблюваного препарату додаткові консерванти.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.81

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14678 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського