РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000557821<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Древіцька О. О. 
Інтелект дітей молодшого шкільного віку з пограничними психічними розладами / О. О. Древіцька // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 3. - С. 281-287. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зростає частота пограничних психічних розладів (ППР) у дітей молодшого шкільного віку (ДМШВ). При цьому недостатньо досліджено роль інтелекту в патогенезі різних ППР. Мета роботи - вивчити показники інтелекту за різних ППР у ДМШВ для розробки відповідних заходів психологічної корекції та психопрофілактики. Обстежено 168 пацієнтів віком 7 - 10 років з різними ППР, з них 42 дитини з невротичними розладами, 46 - з неврозоподібними, 45 - з емоційно- поведінковими і 34 дитини з порушеннями розвитку шкільних навичок. Інтегративні показники інтелекту дитини (вербального і невербально) за тестом Векслера (WISC) надали змогу провести диференціацію ряду клінічних проявів ППР. Для статистичної обробки одержаних даних використовувався <$Echi sup 2> - розподіл. Понад половини з числа досліджених (53,0 %) мали вербальний інтелект від 70 до 85 балів за тестом Векслера (вербальний пограничний когнітивний дефіцит - ВПКД), ще 23,8 % дітей з ППР мали вербальний і невербальний інтелект в межах від 70 до 85 балів (загальний пограничний когнітивний дефіцит - ЗПКД). Тільки у 23,2 % (39) дітей віком 7 - 10 років з ППР вербальний і невербальний інтелект були вищі за 85 балів, ці діти частіше були амбулаторними пацієнтами, рідко виникала необхідність їх перебування в стаціонарі: 9,7 % пацієнтов стаціонару і 44,6 % - амбулаторних з числа обстеження (<$Eroman p~symbol Г~0,001>). У 63 % дітей з неврозоподібними розладами спостерігався ЗПКД. У 64,4 % пацієнтів з емоційно-поведінковими розладами відзначався ВПКД. Виділення серед пацієнтів з ППР підгруп когнітивного функціонування було важливим для розробки та проведення специфічних заходів психологічного супроводу й оптимальної реабілітації за різних ППР. Висновки: вивчення інтелекту як чинника ризику і модифікації ППР у ДМШВ сприяє створенню системи відповідної реабілітації та профілактики ППР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.645.093 + Ю983.402

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського