РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000557972<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черенько С. О. 
Контингенти хворих з групи високого ризику щодо мультирезистентного туберкульозу Rif+ за результатами обстеження хворих за допомогою GeneXpert MTB/RIF / С. О. Черенько, А. О. Варицька, А. І. Барбова, П. С. Трофимова // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 4. - С. 29-33. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Мета роботи - визначення контингентів хворих із групи високого ризику щодо мультирезистентного туберкульозу Rif+ за результатами обстеження хворих за допомогою GeneXpert MTB/RIF для розширення показань до застосування цього методу. За допомогою GeneXpert MTB/RIF обстежено 121-го хворого на туберкульоз. Серед них чоловіків було 74 (61,2 %), жінок - 47 (37,9 %). Середній вік хворих становив (<$E34,5~symbol С~2,2>) року. Вперше діагностовано туберкульоз (ВДТБ) у 86 (71,1 %) хворих, рецидив туберкульозу (РТБ) - у 19 (15,7 %) хворих, раніше лікованих хворих (лікування після перерви, невдале перше лікування та інші) було 16 (13,2 %). У 71-го (58,7 %) хворого був позитивний мазок мокротиння, у решти - негативний. Дослідження мокротиння проводили з одного зразка за допомогою GeneXpert MTB/RIF і за допомогою культурального методу на рідкому живильному середовищі в автоматизованій мікробіологічній системі ВАСТЕК-960. Тест медикаментозної резистентності до протитуберкульозних препаратів I і II ряду проводили також у автоматизованій мікробіологічній системі ВАСТЕК-960. Результати, одержані за допомогою аналізу MTB/Rif, порівнювали з даними культурального дослідження і з застосуванням фенотипових методів визначення чутливості до протитуберкульозних препаратів. У хворих з позитивним мазком мокротиння позитивним результат визначення мікобактерій туберкульозу за допомогою методу полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР+) був у 81,7 % випадків, з негативним і майже вдвічі рідше - у 38,0 %. Однак у цих хворих з однаковою частотою виявили резистентність до рифампіцину в разі ПЛР+ - відповідно у 55,2 та 52,5 % (p >> 0,05). У переважній кількості випадків резистентність до Rif у тесті GeneXpert була асоційована з мультирезистентністю у тесті медикаментозної чутливості (ТМЧ) - у 83,3 % випадків, у 4,8 % - з полірезистетністю, зокрема, з резистетністю до Rif. Таким чином, резистентність до Rif у тесті GeneXpert була підтверджена в ТМЧ у 37 (88,1 %) хворих. Серед пацієнтів з ПЛР+/Rif+ було 27 з ВДТБ (31,4 % загальної кількості хворих з ВДТБ), 9 з РТБ (47,4 % загальної кількості хворих з РТБ) та 6 (54,5 %) із хворих з невдалим лікуванням. Висновки: з огляду на високий рівень резистентності до Rif незалежно від випадку захворювання доцільно проводити обстеження за допомогою GeneXpert МТВ/RIF усім хворим на туберкульоз незалежно від результатів дослідження мазка мокротиння з метою призначення правильного лікування з самого початку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р54-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського