РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000557974<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ільницький І. Г. 
Характер ендоскопічних виявів ураження слизової оболонки бронхіального дерева при туберкульозі органів дихання / І. Г. Ільницький, О. П. Костик, Х. І. Вольницька, Л. І. Білозір // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 4. - С. 43-48. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити характер запальних змін слизової оболонки бронхіального дерева (СОБД) у хворих з різними клінічними формами специфічного процесу, обтяженого модифікуючими чинниками. У 157-ми хворих із різними формами туберкульозу органів дихання вивчено стан СОБД за методом фібробронхоскопії. Ендоскопічну картину оцінювали з урахуванням клінічної форми, фази процесу, бактеріовиділення, виразності рентгенологічних змін, тривалості захворювання та модифікуючих чинників. У хворих з обмеженим туберкульозом легень (55,5 %) без деструктивних змін і бактеріовиділення під час фібробронхоскопії ендоскопічно патології не виявлено. У хворих з поширеним туберкульозним процесом, бактеріовиділенням і деструктивними змінами ендоскопічна картина запалення слизової оболонки бронхів мала різноспрямований характер, так званий локальний ендобронхіт, котрий розцінено як ускладнення основної хвороби. Ендоскопічні вияви запалення: обмежений набряк, інфільтрація та гіперемія, переважно на боці максимального ураження. У 66 (42,0 %) хворих виявили дифузний катаральний ендобронхіт із безсимптомним перебігом, без аускультативних даних. Ендоскопічна картина: рівномірна гіперемія та набряк СОБД. У просвіті бронхів секрету не виявлено. Такий варіант дифузного запалення розцінено як реактивний, так званий параспецифічний ендобронхіт, аналогічний за виявом вогнищевій реакції за позитивної туберкулінопровокаційної чутливості і зумовлений, ймовірно, безпосереднім токсикоалергійним впливом туберкульозного процесу. Висновки: ендоскопічна картина бронхіального дерева у випадку туберкульозу органів дихання характеризується наявністю неспецифічного катарально-гнійного ендобронхіту - абсолютної ознаки хронічного бронхіту, локального ендобронхіту як наслідку ускладненого перебігу туберкульозу органів дихання у вигляді інфільтративного туберкульозу бронха і реактивного "параспецифічного" ендобронхіту як наслідку токсико-алергійного впливу туберкульозного процесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського