РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000557976<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Жадан В. М. 
Рівень ендогенної інтоксикації за умов експериментального легеневого набряку / В. М. Жадан, В. І. Коржов, Н. А. Касьян // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2014. - № 4. - С. 52-57. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості спектра молекул середньої маси (МСМ) еритроцитів і плазми крові за умов експериментального адреналінового (гемодинамічного) легеневого набряку (ЛН) за введення різних доз адреналіну та в динаміці розвитку патології. Дослідження проведено на 105-ти білих безпородних щурах обох статей. ЛН моделювали шляхом одноразового введення внутрішньом'язово 0,18 % розчину адреналіну тартрату в дозах 2,5, 1,5, 1,0 та 0,5 мг/кг. Вміст середньомолекулярних пептидів визначали на підставі прямої спектрометрії депротеїнізованого супернатанту за довжини хвиль 230, 254 і 280 нм. Досліджено й оцінено спектр МСМ еритроцитів і плазми крові за умов експериментального ЛН залежно від дози адреналіну та в динаміці розвитку патології. Встановлено, що гемодинамічний ЛН з летальним наслідком (доза адреналіну 2,5 мг/кг) супроводжується виразною ендогенною інтоксикацією, тобто відбувається фаза повного насичення і спостерігається максимальна концентрація патологічних речовин як у плазмі, так і в еритроцитах. У разі введення інших доз адреналіну відбувається фаза нагромадження токсичних продуктів, пов'язана з насиченням еритроцитів і появою ендотоксинів у плазмі через 1 добу після моделювання експериментальної патології. Через 3, 7 та 11 діб після введення адреналіну в плазмі крові рівень МСМ досягає контрольних значень, проте залишається високим вміст нуклеарної фракції МСМ у еритроцитах. Висновки: для експериментального легеневого набряку незалежно від дози адреналіну, яку вводили тваринам, крім летальної, характерні метаболічні вияви ендогенної інтоксикації, які полягають у перевазі білків-гістонів і продуктів розпаду ДНК у "середніх молекулах" еритроцитів і плазми крові.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського