РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000559076<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Сайдак Р. В. 
Оптимізація систем удобрення короткоротаційної сівозміни на осушуваних дерново-підзолистих грунтах Полісся України : автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.02 / Р. В. Сайдак; НААН України, Ін-т вод. проблем і меліорації. - Київ, 2015. - 22 c. - укp.

Здійснено комплексну оцінку ефективності різних систем удобрення за їх впливом на показники водно-поживного режиму осушуваного дерново-підзолистого періодично промивного грунту і рівень врожайності та якості продукції сільськогосподарських культур у короткоротаційній сівозміні з урахуванням гідротермічних умов вегетаційного періоду. Надано оцінку традиційної органічної, мінеральної, органо-мінеральної та альтернативних (сидерат, солома, солома + NPK) систем удобрення за впливом на гумусний стан і поживний режим дерново-підзолистого грунту, типового для Полісся. Визначено інтенсивність вертикальної інфільтрації опадів залежно від їх кількості в осінньо-весняний і літній періоди з урахуванням рослинного покриву поля та сівозмін. Встановлено, що альтернативою мінеральним добривам у покращенні поживного режиму дерново-підзолистих періодично промивних грунтів може бути сидерація та використання побічної продукції. Оптимізація сівозмін і систем удобрення в умовах періодично промивного типу зволоження осушуваних грунтів дозволяє більш повно використати рівень природного зволоження завдяки акумуляції вологи в орному шарі грунту. На основі системного аналізу впливу систем удобрення на рівень врожайності сільськогосподарських культур встановлено оптимальні значення гідротермічного коефіцієнта квітня - липня, які забезпечують максимальну ефективність добрив.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.13 + П033.3 + П040.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413333 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського