РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000559281<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Герасимець А. Ю. 
Особливості оксидантних та імунних порушень при експериментальній травмі рогівки та застосуванні кератопластики ксенорогівкою : автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.04 / А. Ю. Герасимець; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". - Тернопіль, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше в динаміці (протягом 14-ти днів) встановлено особливості оксидантних та імунних порушень в організмі тварин після механічної непроникної травми рогівки та застосування ксенокератопластики. Встановлено, що непроникна травма рогівки на тлі консервативного лікування супроводжується активацією процесів ліпідної пероксидації, пригніченням ферментативної та неферментативної ланок антиоксидантного захисту як у крові, так і у гомогенаті рогівки кролів впродовж усього експерименту. В цих умовах у крові зростає вміст циркулюючих імунних комплексів, виникають порушення клітинної та гуморальної ланок імунітету, що виявляється збільшенням вмісту імуноглобулінів класів A, G та зниженням імуноглобулінів класу М, зменшенням популяцій лімфоцитів CD3, CD4 та CD22 протягом усього експерименту, CD8 - через 7 діб, CD 16 - через 7 - 14 діб. Відмічено порушення комплементарної активності крові та вмісту лізоциму. Морфологічно спостерігається неповноцінна регенерація тканини рогівки із порушенням епітелізації дефекту рогівки, дискомплектацією структури колагенових волокон власної речовини рогівки та її помірною запальною інфільтрацією. Вперше показано, що після пластики рогівки кератоксеноімплантатом настає зменшення активності вільнорадикального окиснення ліпідів, зниження порушення показників антиоксидантного захисту в тканині рогівки та сироватці крові, спостерігається активізація клітинної та гуморальної ланок імунної системи, зменшуються порушення факторів неспецифічної резистентності. Через 14 діб експерименту відбувається повне відновлення структури багатошарового переднього епітелію рогівки та виражене зменшення ділянок грануляцій у власній речовині рогівки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р675.834

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414129 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського