РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000559337<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Особливості мікробного ценозу верхніх дихальних шляхів у хворих на обмежену склеродермію та червоний вовчак / С. К. Джораєва, Я. Ф. Кутасевич, В. В. Савенкова, В. В. Гончаренко, И. А. Маштакова, О. С. Васильєва, А М. Кузьменко, О. К. Іванцова, О. В. Щоголєва // Дерматологія та венерологія. - 2014. - № 1. - С. 12-21. - укp.

Зазначено, що зміни в імунному статусі хворих на ОСД та ХЧВ сприяють зменшенню індигенної, збільшенню факультативної та появі транзиторної мікрофлори, що супроводжується набуттям умовно-патогенними мікроорганізмами хвороботворних властивостей. Мета дослідження: охарактеризувати мікробіоценотичні варіації біотипу носоглотки у групах порівняння та хворих на ОСД та ХЧВ з урахуванням тяжкості перебігу цих захворювань. Досліджено біологічні зразки з носоглотки 23-х волонтерів та 63-х хворих за допомогою бактеріологічних та молекулярно-біологічних методів. Наведено результати вивчення мікробного пейзажу верхніх дихальних шляхів у хворих на обмежену склеродермію та хронічний червоний вовчак. Розглянуто особливості видового складу цинозів ценозів у пацієнтів з різним ступенем тяжкості перебігу захворювання. Встановлено чутливість вилучених мікроорганізмів до антибіотиків різних груп. Визначення частоти домінування мікрофлори носоглотки показало, що основні представники нормофлори зіву: альфа-гемолітичні стрептококи і сапрофітні нейсерії переважали серед аеробних мікроорганізмів, що вегетують у даному екотопі, як у практично здорових, так і у хворих з І стадією тяжкості перебігу ОСД та ХЧВ. Дисбіози носоглотки спостерігалися у групах хворих з середнім та важким ступенем перебігу цих захворювань, де нетипові для зіву мікроорганізми висівалися в асоціаціях з декількох видів, а саме: S/aureus+S.pyogenes, S.aureus+S.agalactiae, S. haemolyticus+K. pneumonia або S.aureus+K. pneumonia. Моніторинг антибіотикочутливості вилучених стафілококів та клебсієл виявив циркуляцію як резистентних, так і полірезистентних штамів.

Отмечено, что изменения в иммунном статусе больных на ОСД и ХЧВ способствуют уменьшению индигенной, увеличению факультативной и появлению транзиторной микрофлоры, которая сопровождается приобретением условно-патогенными микроорганизмами болезнетворных свойств. Цель исследования: охарактеризовать микробиоценотические вариации биотипа носоглотки в группах сравнения и больных на ОСД и ХЧВ с учетом тяжести течения этих заболеваний. Были исследовании биологические образцы из носоглотки 23-х волонтеров и 63-х больных с помощью бактериологических и молекулярно-биологических методов. Представлены результаты изучения микробного пейзажа верхних дыхательных путей у больных ограниченной склеродермией и хронической красной волчанкой. Рассмотрены особенности видового состава цинозов у пациентов с разной степенью тяжести течения заболевания. Установлена чувствительность изъятых микроорганизмов к антибиотикам разных групп. Определение частоты доминирования микрофлоры носоглотки показало, что основные представители нормофлори зева :альфа-гемолитические стрептококки и сапрофитные нейсерии преобладали среди аэробных микроорганизмов, что вегетируют в данном экотопе, как в практически здоровых, так и у больных со стадией тяжести хода ОСД и ХКВ. Дисбиози носоглотки наблюдались в группах больных со средней и тяжелой степенью течения данных заболеваний, где нетипичные для зева микроорганизмы высевались в ассоциациях из нескольких видов, а именно: S/aureus +S.pyogenes, S.aureus +S.agalactiae, S. haemolyticus +K. pneumonia или S.aureus +K. pneumonia. Мониторинг антибиотикочуствительности изъятых стафилококков и клебсиел выявил циркуляцию как резистентных, так и полирезистентних штамов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р603.52-3 + Р603.51-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15288 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського