РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000559991<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Баран О. А. 
Особливості фотосферної конвекції Сонця на грануляційних, мезогрануляційних і супергрануляційних масштабах / О. А. Баран, М. І. Стоділка // Кинематика и физика небес. тел. - 2014. - 30, № 4. - С. 23-37. - Бібліогр.: 51 назв. - укp.

Cпектри потужності варіацій температури і вертикальних швидкостей у сонячній фотосфері розраховані з використанням даних спостережень у лінії нейтрального заліза <$E lambda~symbol Ы~639,3> нм, одержаних на 70-см німецькому баштовому вакуумному телескопі VTT (Канарські острови, Іспанія) поблизу центра сонячного диску у спокійній області. Проаналізовано зміни спектрів з висотою: в нижній фотосфері потужність з висотою зменшується, основна потужність припадає на діапазон частот, що відповідає грануляції (пік на масштабах <$E lambda~symbol Ы~1,5~-~2,0> Мм), у верхніх шарах фотосфери максимум спектру потужності зміщується у бік більших масштабів <$E DELTA lambda~symbol Г~1> Мм). Потужність варіацій вертикальної швидкості супергрануляції (<$E lambda~symbol Ы~20~-~30> Мм) практично не змінюється з висотою; окремого режиму мезогрануляції ((<$E lambda~symbol Ы~5~-~12> Мм) на всіх досліджуваних висотах не виявлено. Конвективна структура сонячної фотосфери на мезогрануляційних масштабах з висотою веде себе подібно до грануляції: мезоструктури є частиною протяжного розподілу грануляційних масштабів. Показано, що супергрануляційні потоки стійкі вздовж всієї фотосфери і сягають набагато вищих шарів, ніж потоки грануляції.


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.461

Шифр НБУВ: Ж14258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського