РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000560006<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Поворознюк В. В. 
Особливості перебігу системного остеопорозу на тлі дефіциту вітаміну D / В. В. Поворознюк, Н. І. Балацька, В. Я. Муц, О. Є. Кузів // Імплантологія. Пародонтологія. Остеологія. - 2014. - № 4. - С. 9-14. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити особливості перебігу системного остеопорозу на тлі дефіциту вітаміну D. Обстежено 283 пацієнти із системним остеопорозом віком 40 - 94 роки, які перебували у клініці вікових змін опорно-рухового апарату ДУ "Інститут геронтології ім. Д. Ф. Чеботарьова НАМН України". Усім хворим досліджували рівні 25-ОН вітаміну D3 та інтактного паратгормону за допомогою електрохемілюмінісцентного методу на аналізаторі Eleсsys 2010 ("Roche Diagnostics", Німеччина) тест-системами cobas. Визначення мінеральної щільності кісткової тканини різних відділів скелета здійснювали з використанням двохенергетичного рентгенівського денситометра Prodigy. Проведено оцінку інтенсивності больового синдрому з використанням комбінованої візуально-аналогової шкали та опитувальника Роланда-Морріса. Оцінку стану пацієнта упродовж попереднього тижня, з огляду на біль у спині, проведено за опитувальником ECOS-16 та EuroQoL-5D. У пацієнтів із системним остеопорозом дефіцит вітаміну D (ДВD) діагностували у 80,7 % випадків, недостатність (НВD) - у 11,5 %, а в 7,9 % обстежених рівень 25(ОН)D у сироватці крові перебував у межах норми. У пацієнтів з остеопорозом спостерігали негативний достовірний кореляційний звіязок між рівнем вітаміну D та ІПТГ (r = -0,22, p << 0,0001). Під час проведення кореляційного аналізу виявлено достовірні тісні кореляційні зв'язки між показниками 25(ОН)D у сироватці крові і маркерами резорбції (r = 0,74, p << 0,01) та формування (r = 0,59, p << 0,01) кісткової тканини лише у групі пацієнтів із оптимальним рівнем вітаміну D. При дефіциті вітаміну D зв'язок між ними зникає, а виникає між рівнем 25(ОН)D та ІПТГ (r = -0,16, p << 0,05). У пацієнтів з остеопорозом на тлі дефіциту вітаміну D інтенсивність больового синдрому була достовірно вищою, а показники якості життя за шкалою EuroQoL-5D гіршими, у порівнянні з аналогічними даними у пацієнтів із рівнем 25(ОН)D у сироватці крові в межах норми (p << 0,05). Висновки: збільшення вираженості больового синдрому та погіршення якості життя у хворих із системним остеопорозом на тлі дефіциту вітаміну D зумовлене розвитком у них остеомаляції. Одержані результати дослідження доводять важливість визначення рівня 25(ОН)D у сироватці крові у хворих на системний остеопороз та обгрунтовують необхідність корекції дефіциту вітаміну D.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р418.110.40-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського