РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000560017<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гутор Н. С. 
Порівняльна характеристика мікробіоценозу післяекстракційної лунки у хворих на гострий серозний альвеоліт / Н. С. Гутор // Новини стоматології. - 2014. - № 4. - С. 62-65. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - вивчити мікробіоценоз післяекстракційної лунки у хворих на гострий серозний альвеоліт (ГСА) із супутнім лямбліозом та без нього. Проведено мікробіологічні дослідження у 71 хворого на ГСА віком 21 - 63 роки. Усіх пацієнтів розділили на дві групи: до першої групи увійшли хворі на ГСА із супутнім лямбліозом - 19 осіб, до другої групи - 52 пацієнти з ГСА без супутнього лямбліозу. У мікробіоценозі післяекстракційної лунки у хворих на ГСА із супутнім лямбліозом та без нього спостерігали відмінності, які характеризували мікробіоценоз лунки. Відзначено більшу поширеність <$E beta>-гемолітичних стрептококів у хворих на ГСА без супутнього лямбліозу. У хворих на ГСА із супутнім лямбліозом утричі частіше висівалися штами S. еpidermidis, водночас дріжджоподібні гриби Candida - рідше, ентерококи, золотисті стафілококи не висівались. Щільність колонізації усіх мікроорганізмів у групі хворих на ГСА із супутнім лямбліозом була вищою. У хворих на ГСА із лямбліозом, порівняно з хворими другої групи з ГСА без супутнього лямбліозу, спостерігали частіше висівання популяцій <$E alpha>-гемолітичних стрептококів, E. сoli, S. еpidermidis, менше і інших видів мікроорганізмів. У хворих на ГСА із супутнім лямбліозом щільність колонізації мікроорганізмів вища. Доцільним є впровадження методу поляризаційної флуоресценції з метою діагностики супутнього лямбліозу у хворих на альвеоліт та антипаразитарного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.421-387 + Р661.220.17

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського