РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000560112<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Попов М. М. 
Дія антимікробних препаратів і світлодіодного випромінювання на добові біоплівки S. aureus та E. coli / М. М. Попов, А. М. Коробов, С. Г. Маланчук, Н. І. Філімонова, М. М. Мішина, Ю. М. Мішин // Клініч. фармація. - 2014. - 18, № 4. - С. 52-57. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Оцінюючи результати щодо визначення дії антимікробних препаратів і світлодіодного випромінювання на добові біоплівки S. aureus і E. coli встановлено, що під комплексним впливом із застосуванням оптичного випромінювання помаранчевого спектра та <$Ebeta>-лактамних антимікробних препаратів щільність біоплівок була у 1,5 рази вища за контрольні значення, препарату з групи фторхінолонів левофлоксацину і світлодіодного випромінювання помаранчевого спектра зниження щільності добової біоплівки S. aureus у 42,8 рази а E. coli - у 18,9 рази у порівнянні з контролем. Під час визначення впливу випромінювання зеленого спектра разом з <$Ebeta>-лактамними антимікробними препаратами на добові біоплівки полірезистентних штамів спостережено пригнічення щільності біоплівки ізолятів як S. aureus, так і E. coli у порівнянні з контролем. А у разі комплексного застосування левофлоксацину і світлодіодного випромінювання зеленого спектра встановлено руйнування добових біоплівок полірезистентних ізолятів S. aureus у 2,4 рази, а E. coli у 3,1 рази у порівнянні з контролем. Застосування антимікробних препаратів і світлодіодного випромінювання фіолетового спектра призвело до зниження щільності добових біоплівок S. aureus у 17,4 рази за застосування амоксиклаву, у 13,4 рази - у разі застосування цефтриаксону та у 42,8 рази в комплексі з левофлоксацином. Аналогічні результати зафіксовано під час визначення здатності опромінених планктонних клітин утворювати вторинні біоплівки: найменшу щільність вторинної біоплівки зареєстровано у разі застосування оптичного випромінювання фіолетового спектра комплексно з левофлоксацином: щільність вторинної біоплівки S. aureus знижена у 52,4 та у 39,3 рази і знижена щільність вторинної біоплівки E. coli порівняно з контролем. У результаті цього дослідження обгрунтовано можливість застосування у комплексній терапії гнійно-запальних процесів низькоінтенсивного некогерентного оптичного випромінювання фіолетового спектра з левофлоксацином, який є фотосенсибілізатором та сприяє пригніченню проліферативної активності та здатності до формування біоплівок полірезистентних ізолятів S. aureus та E. coli і підвищенню їх антибіотикочутливості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р456.14-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського