РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000560288<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Матолич У. Д. 
Рівень секреторного імуноглобуліну A у хворих з флегмонами щелепно-лицевої ділянки / У. Д. Матолич // Медицина трансп. України. - 2014. - № 4. - С. 35-38. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - аналіз змін вмісту секреторного імуноглобуліну A (sIg A) у змішаній слині хворих із флегмонами з різним перебігом на етапах лікування. Обстежено 93 хворих з одонтогенними флегмонами щелепно-лицевої ділянки (ЩЛД). Пацієнтів поділено на 3 групи залежно від клінічною перебігу хвороби: легкий (A) - 48 хворих із флегмонами, локалізованими в одній анатомічній ділянці; середньої тяжкості (B) - 31 хворий із флегмонами, локалізованими у двох і більше анатомічних ділянках; 14 тяжкохворих із флегмонами м'яких тканин дна порожнини рота і половини обличчя (C). Для дослідження sIg A використовували змішану слину. Групу контролю склали клінічно здорові особи (n = 20). Результати дослідження свідчать про взаємозв'язок між рівнем sIg A у змішаній слині та ступенем тяжкості перебігу флегмон ЩЛД. Встановлено, що рівень sIg A до початку лікування був вірогідно вищим у всіх групах порівняно з контрольною. У хворих з легким перебігом захворювання вміст sIg A на 9-ту добу знизився до норми. У хворих із середнім ступенем тяжкості він збільшився на 9-ту добу порівняно з контрольною групою та групою з легким перебігом хвороби. У хворих з тяжким ступенем спостерігалася тенденція до зниження вмісту sIg A на 9-ту добу в змішаній слині порівняно з показниками контрольної групи та хворих із легким і середнім перебігом хвороби. Висновки: перевищення вмісту sIg A в 1-шу добу у трьох групах є виявом захисно-компенсаторного характеру змін. Нормалізація у хворих групи A рівня sIg A свідчить про затухання місцевого запального процесу. Динаміка цих показників у хворих групи B ілюструє значну активацію резистентності та тривале збереження високих їхніх рівнів порівняно із групами A й C, що може вказувати на триваліший перебіг запального процесу. У хворих групи C була знижена концентрація sIg A на 9-ту добу, що може призвести до ослаблення резистентності організму та є чинником ризику хронізації процесу. Отже, потрібен моніторинг стану гуморальної ланки місцевого імунітету у цієї категорії хворих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.630.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського