РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000560891<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Оржешковський В. В. 
Порівняльна клініко-нейрофізіологічна характеристика перебігу гострих та хронічних імуноопосередкованих запальних полінейропатій / В. В. Оржешковський // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 260-267. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Наведено аналіз клініко-нейрофізіологічних особливостей стану хворих на імуноопосередковані запальні полінейропатії. Мета роботи - на основі аналізу виявити нейрофізіологічні маркери, які надають змогу диференціювати синдром Гійена - Баре (СГБ) та хронічну запальну демієлінізуючу полінейропатію (ХЗДП). Обстежено 43 хворих з імуноопосередкованими запальними полінейропатіями, серед яких в 1 групі 31 хворий на ХЗДП та в 2 групі 12 хворих на СГБ. Всім хворим проведено клінічне обстеження, а також проведено стимуляційну електроміографію (ЕМГ). Серед особливостей клінічних проявів в 1 групі були наявні м'язові гіпотрофії та атрофії, порушення поверхневої чутливості, в 2 групі - ознаки ураження периферичного відділу вегетативної нервової системи та парезу проксимальних відділів кінцівок. За результатами ЕМГ дослідження виявлено більшу кількість хворих з вираженою ступінню зменшення ШРЗм n.Tibialis та n.Peroneus в 1 групі (p << 0,01 та p << 0,05 ) та хворих зі зниженням швидкості розповсюдження збудження по моторним n.Medianus (p << 0,01), а також зниження амплітуди М-відповіді у разі стимуляції n.Medianus серед хворих 1 групи було достовірно більше ніж удвічі (p << 0,005), а у разі стимуляції n.Ulnaris зниження амплітуди М-відповіді у хворих 2 групи ніж в 1 (p << 0,01). В 1 групі виявився більшим відсоток хворих з наявними блоками проведення у разі стимуляції n.Tibialis (p << 0,05), n.Medianus (p << 0,01), n.Ulnaris (p << 0,01). А в 2 групі хворих і з наявним блоком проведення у разі стимуляції n.Peroneus (p << 0,01) та з наявним збільшенням резидуальної латентності у разі стимуляції n.Tibialis (p << 0,03) та n.Peroneus (p << 0,03) і зниження амплітуди потенціалу чутливого нерву за стимуляції n.Suralis (p << 0,05). Висновки: за СГБ більш притаманне ураження периферичних відділів вегетативної нервової системи хворих та більш частіше втягування в патологічний процес поряд з дистальними проксимальних відділів периферичної нервової системи. ХЗДП відрізняється клінічно від СГБ наявністю м'язових гіпотрофій чи атрофій, а також порушень поверхневої чутливості. Деякі ЕМГ показники можуть використовуватися як маркери для визначення варіанту перебігу цих полінейропатій. Так для ХЗДП це амплітуда М-відповіді під час стимуляції n.Medianus, наявність блоків проведення у разі стимуляції n.Tibialis, n.Medianus та n.Ulnaris, ШРЗм n.Tibialis, n.Peroneus, n.Medianus. А для СГБ - це амплітуда М-відповіді у разі стимуляції n.Ulnaris, наявність блоків проведення за стимуляції n.Peroneus, збільшення резидуальної латентності у разі стимуляції n.Tibialis та n.Peroneus.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р625.062-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського