РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000560904<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лисунець О. М. 
Діагностика функціонального стану правого шлуночка у дорослих з корегованими вродженими вадами серця в практиці медико-соціальної експертизи / О. М. Лисунець, І. М. Зубко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 363-373. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

За прогресуючого збільшення дорослих з вродженими вадами серця (ВВС) після хірургічних корекцій як в клінічній, так і в практиці медико-соціальної експертизи актуальними стають питання вдосконалення якості діагностики правошлуночкової недостатності й окремих її складових з осмисленням одержаних результатів і можливості моніторингу захворювання з використанням нових технологій. Мета роботи - вивчити особливості функціонального стану правого шлуночка (ПШ) у дорослих у разі ВВС у віддаленому періоді після хірургічної корекції з використанням тканинної доплерехокардіографії (ДехоКГ). Обстежено 138 дорослих з ВВС у віддаленому періоді після хірургічної корекції, яких було розподілено на 4 групи залежно від виду вади. Контрольну групу склали 26 пацієнтів без ознак серцево-судинної патології. ДехоКГ проводилось на апараті Sonos (Philips) 7500, в М-(одно-) та В- (двомірному) режимах, використовуючи імпульсно хвильовий, безперервно хвильовий та тканевий доплер. Діастолічна функція у прооперованих хворих з приводу ВВС була порушена у 87,4 % випадків. Найбільш значуща систолічна дисфункція ПШ у віддаленому післяопераційному періоді визначалась у хворих з тетрадою Фалло - ФВ ПШ в середньому склала <$E30,2~symbol С~4,2~%>. Показник Sm (ТК) достовірно знижувався у всіх хворих з ВВС у порівнянні з групою контролю (p = 0,02). Середні значення амплітуди ТК дорівнювали <$E1,82~symbl С~0,4> см з коливаннями в діапазоні 1,14 - 2,76 см та без суттєвих відмінностей показника в окремих клінічних підгрупах (p >> 0,05). У разі використання доведеного порогового рівня Sm ТК менш 11,5 см/с, систолічну дисфункцію ПШ було діагностовано у 76,5 % обстежених хворих, в той час як за використання стандартного імпульсно-хвильового режиму доплерівського дослідження зниження ФВ ПШ до 40 % та менш спостерігалось лише у 52 % обстежених осіб (p = 0,014). Висновки: результати дослідження свідчать про значно більшу інформативність тканинної доплерографії у порівняні з рутинною ехокардіографією, при чому найбільш потужним маркером систолічної дисфункції ПШ є амплітуда систолічного руху фіброзного кільця трикуспідального клапану, зниження якої менш 2 см здатно ідентифікувати хворих зі зниженою ФВ ПШ з чутливістю 100 % та специфічністю 81 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.365.110.501 + Р11(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського