РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000560930<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кирик Д. Л. 
Вивчення ролі молока як фактору передачі кампілобактеріозної інфекції / Д. Л. Кирик // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 2. - С. 553-560. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

На сучасному етапі залишаються не визначеними всі фактори розповсюдження кампілобактеріозу, що знижує ефективність протиепідемічних заходів в осередках цієї інфекції. Мета дослідження - визначити роль фактора молока у передачі кампілобактеріозної інфекції, а також тривалість життєздатності кампілобактерій у цьому харчовому продукту. Обстежено 26 607 хворих гострими кишковими інфекціями (ГКІ) в різних регіонах України, у тому числі 19 036 дітей. Бактеріологічне дослідження на кампілобактеріоз здійснювали з використанням загальноприйнятого методу виділення кампілобактерій. Тривалість виживання та інтенсивність розмноження кампілобактерій вивчено у сирому і кип'яченому молоці із використанням 13-ти еталонних і клінічних штамів. Епідеміологічне обстеження вогнищ кампілобактеріозу підтвердило роль фактора молока у передачі цієї інфекції у 4,6 % всіх випадків, що необхідно враховувати під час організації комплексного санітарно-епідеміологічного нагляду. Розмноження кампілобактерій у молоці відповідало загальним закономірностям росту мікробної популяції у закритій системі. Більшість вивчених штамів довше зберігали свою життєздатність у кип'яченому молоці, ніж у сирому (p << 0,05), що зумовлено антагоністичною дією аутохтонної мікрофлори молока.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514.1-1 + Р194.1-0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського