РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000562030<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Golembiovska S. L. 
The productivity of mutant strain Streptomyces globisporus 1912-4LcpHP7 in the different conditions = Продуктивність мутантного штаму Streptomyces globisporus 1912-4LcpHP7 за різних умов культивування / S. L. Golembiovska, T. V. Dvornyk, L. M. Yanchenko, B. P. Matseliukh // Мікробіологія і біотехнологія. - 2014. - № 2. - С. 6-14. - Бібліогр.: 10 назв. - англ.

Мета роботи - визначення причини зниження синтезу каротиноїда лікопіну в умовах глибинного вирощування з 4,2 до 2,8 мг/г сухої біомаси у штама Streptomyces globisporus 1912-4Lcp Нр7 та підбір компонентного складу середовища і оптимальних умов, які б сприяли стабілізації цього процесу. Селекцію продуцента здійснено за ознакою раннього синтезу лікопіну. Селекціоновану культуру глибинно вирощували за різних умов. Біомасу визначено ваговим методом, кількість лікопіну і спектрофотометрично. Причиною зниження активності продуцента лікопіну S. globisporus 1912-4Lcp Hp7 за умов глибинного вирощування виявилася дисоціація культури з утворенням безпігментних варіантів з частотою 1 х 10<^>-3, що спостерігали після розсіву суспензії міцелію на агаризованому середовищі. Як з'ясувалося, їх накопичення викликане внесенням в середовище культивування кукурудзяного борошна, яке в поєднанні з вівсяним застосовують і по сьогоднішній день, тому що саме це джерело вуглецю та енергії сприяло накопиченню біомаси продуцента. Визначено умови культивування продуцента: pH 7,0, 28<$E symbol Р>C, Vінок10 мл, Vсеред100 мл та концентрації солей: MgSO4 х 7Н2О - 0,1 %, (NH4)2MoO4 - 0,05 %, які стабілізують процес біосинтезу лікопіну за умов глибинного вирощування. Показано, що лікопіногенезу сприяє також внесення казеїновокислого натрію - температура 37 <$E symbol Р>C та KMnO4, який застосовують для селекції культури. Встановлено причину зниження біосинтезу лікопіну у штаму S. globisporus 1912-4 Lcp Нр7 та визначено середовище, оптимальні умови і солі, які стабілізують процес біосинтезу лікопіну у продуцента за умов глибинного вирощування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*725.152 + Е422.384.3*44

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського