РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000562050<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Руднєва Т. О. 
Філогенетична спорідненість українських ізолятів вірусу мозаїки кавуна 2 / Т. О. Руднєва, Т. П. Шевченко, В. О. Цвігун, І. Г. Будзанівська, В. П. Поліщук // Мікробіологія і біотехнологія. - 2014. - № 4. - С. 15-25. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Встановлено філогенетичні спорідненості українських ізолятів ВМК 2 звідомими штамами та ізолятами ВМК 2 за нуклеотидною послідовністю гену капсидного білка. Філогенетичну спорідненість українських ізолятів ВМК 2 WMV 2-2g-Ukr і WMV 2-2k-Ukr між собою та з відомими штамами і ізолятами ВМК 2 встановлено шляхом порівняння ділянки нуклеотидного сиквенсу, що відповідає гену капсидного білка вірусу. Аналіз нуклеотидного сиквенсу проводили за допомогою програми MEGA 5. Для вирівнювання нуклеотидних послідовностей використовували метод CLUSTAL W. Побудову філогенетичних дерев проводили за допомогою програми MEGA 5, використовуючи метод Maximum Likelihood на основі моделі Tamura-Nei. Для перевірки достовірності дерев застосовували бутстреп аналіз (1000 реплікацій). Філогенетичний аналіз на основі вирівнювання в CLUSTAL W показав, що українські ізоляти подібні між собою на 99,1 %. Відсоток гомології між українськими ізолятами та штамами і ізолятами з Генбанку становив від 90,7 до 99 %. Найбільший відсоток гомології за геном капсидного білка українські ізоляти мали, з європейськими ізолятами з Іспанії, Італії та Франції, а також зі штамами і ізолятами з Близького Сходу, що можливо, пояснюється джерелом їх походження. Отже, коло найвірогідніших країн, звідки можуть походити або, навпаки, куди були завезені українські ізоляти досить широке і включає Іспанію, Італію, Францію, а також Іран, Туреччину, Ізраїль та Саудівську Аравію. Така ситуація може бути пояснена експортно-імпортними відносинами України з країнами Середземноморія та Близького сходу і активним обміном сільськогосподарською продукцією.


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.29 + Е325.222

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського