РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000562054<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зінченко О. Ю. 
Вплив похідних ізоніазиду на чутливість лактамазапродукувальних Staphylococcus aureus до пеніциліну / О. Ю. Зінченко, Н. В. Шматкова, І. Й. Сейфулліна, В. О. Лерер // Мікробіологія і біотехнологія. - 2014. - № 4. - С. 52-60. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Мета роботи - виявлення здатності до синтезу <$E beta>-лактамаз у штамів S. aureus, виділених з верхніх дихальних шляхів людей, а також визначення впливу ізонікотиноїлгідразон п-диметиламінобензальдегіду та комплексу стануму (IV) з ізонікотиноїлгідразоном 2-гідрокси-1-нафтальдегіду на чутливість цих штамів до пеніциліну. Використано мікробіологічні методи: диско-дифузійний, метод подвійних дисків та серійних розведень, а також статистичні методи аналізу даних. З верхніх дихальних шляхів здорових людей виділено 33 штами S. aureus, у яких найбільший рівень резистентності спостерігався до пеніцилінів і цефалоспоринів 3 - 4 покоління. У п'яти штамів виявлено продукцію <$E beta>-лактамаз. Показано, що за присутності досліджуваного гідразону та комплексу стануму (IV) МІК пеніциліну для штаму S. aureus 17, стійкого до 11 з використаних <$E beta>-лактамів, знижувалася в 32 рази. Досліджений гідразон та комплекс Sn (IV) мають потенційну здатність до подолання стійкості грампозитивних бактерій до <$E beta>-лактамних антибіотиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р264.921.1 + Р281.811.1 + Е422.241.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25976 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського