РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000562211<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Черенько С. О. 
Застосування моксифлоксацину при лікуванні хворих з новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ і супутнім вірусним гепатитом B та/або C / С. О. Черенько, Л. Я. Манів, М. В. Погребна // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 4. - С. 62-67. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Мета роботи - вивчення ефективності та переносимості вдосконаленого режиму хіміотерапії з застосуванням моксифлоксацину замість піразинаміду у разі лікування хворих з новими випадками ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ з супутнім вірусним гепатитом B та/або C. Контрольоване рандомізоване проспективне дослідження включало 60 хворих на легеневу форму ко-інфекції туберкульоз/ВІЛ із позитивним мазком мокротиння з новими випадками туберкульозу та супутнім вірусним гепатитом B та/або C. Рандомізовані за методом випадкових чисел хворі було розподілено на групи порівняння по 30 осіб. У хворих основної групи застосовували вдосконалений режим хіміотерапії, який включав у інтенсивну фазу моксифлоксацин - <$Eroman {2HRZMf~times~4HR}>, у хворих групи порівняння - стандартний режим хіміотерапії для 1 категорії - 2HREZ4HR. Хворі в групах порівняння не відрізнялись за формою захворювання і ступенем імунодефіциту. В усіх хворих був виразний імунодефіцит з кількістю CD4 лімфоцитів << 200 клітин/мкл. Ефективність лікування після завершення інтенсивної фази хіміотерапії у хворих основної групи була достовірно вищою за частотою припинення бактеріовиділення - 83,3 % проти 50,0 % (p << 0,05), зникненням клінічних симптомів і розсмоктуванням інфільтративних змін в легенях - 90,0 % проти 60,0 (p << 0,05), ніж у разі стандартного лікування за 1 клінічною категорією. Частота визначення побічних реакцій від протитуберкульозних була вірогідно нижчою - 23,3 % проти 53,3 % (p << 0,05). Висновки: включення моксифлоксацину замість піразинаміду в режим хіміотерапії для 1 категорії у хворих на ко-інфекцію туберкульоз/ВІЛ із супутнім вірусним гепатитом B та/або C надає змогу досягти підвищення частоти припинення бактеріовиділення на момент завершення інтенсивної фази хіміотерапії на 40,5 %, зниження частоти побічних реакцій в 2,2 разу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542-52 + Р514.16-52 + Р514.0-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського