РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000562236<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вельма В. В. 
Порівняльне дослідження жирнокислотного складу коренів петрушки кореневої та листової / В. В. Вельма // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 4. - С. 219-223. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Петрушка є однією з найпоширеніших рослин, яку часто використовують у багатьох кухнях світу. В Україні культивують 2 види петрушки: листову (звичайну та кучеряву) та кореневу. Листова петрушка характеризується великою кількістю зеленої маси та гарним зовнішнім виглядом, але на відміну від петрушки кореневої не утворює м'ясистого коренеплоду. Корені петрушки входять до складу імпортних лікарських засобів: гербіон урологічні краплі (Словенія), фітолізин (Польща), редуктан (Чеська республіка) та вітчизняних препаратів уронефрон та фітолізин плюс. Мета роботи - визначити жирнокислотний склад 2-х видів петрушки: кореневої і листкової та порівняти одержані результати. Визначення проводили за методом газової хроматографії. Дослідження полягає у перетворенні тригліцеридів жирних кислот у їх метилові естери та подальшому аналізі останніх. Визначено, що в обох об'єктах дослідження міститься по 17 жирних кислот. У найбільшій кількості містяться лінолева, пальмітинова, олеїнова та ліноленова кислоти. Висновки: вперше визначено жирнокислотний склад коренів петрушки кореневої та листової. В коренях обох видів вміст ненасичених жирних кислот значно перевищує вміст насичених (в коренях петрушки кореневої 67,36 % проти 22,23 %, в коренях петрушки листкової 63,95 % проти 21,92 %), що буде враховано під час розробки методів аналізу нових фітозасобів на основі досліджуваної сировини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського