РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000562278<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Власенко І. О. 
Вивчення асортименту лікарських засобів для місцевого лікування трофічних виразок / І. О. Власенко, Є. А. Іванов, Л. Л. Давтян, В. П. Попович // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 4. - С. 437-446. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Лікування трофічних виразок (ТВ) нижніх кінцівок є однією з найбільш актуальних проблем практичної охорони здоров'я. Це зумовлено резистентністю виразок до терапії, поширеністю захворювання, тривалим терміном втрати працездатності. Фармацевтичний ринок України на сьогодні представлений багатою різноманітністю лікарських засобів (ЛЗ) для місцевого лікування ТВ. Матеріалами слугували електронні та паперові офіційні джерела інформації про зареєстровані в Україні ЛЗ. Застосовували системно-оглядовий, структурний та графічний аналізи. За класифікацією АТС детально вивчено групи дерматологічних ЛЗ D03 та D06, які використовуються для лікування трофічних виразок та ран за лікарською формою, країною-виробника, активними фармацевтичними інгредієнтами та їх комбінаціями, ціною. Група "Засоби для лікування ран та виразок" представлена 58-ма найменуваннями, з яких 58,6 % - вітчизняного виробництва. Асортимент в основному складається із мазей (39,7 %) та розчинів (31,0 %), більшість з яких це відомі спиртові розчини. Найчастіше у цій групі серед АФІ зустрічаються метилурацил та декспантенол. Групу "Антибіотики та хіміотерапевтичні препарати для застосування у дерматології" складають 48 найменувань, переважно закордонного виробництва (61 %). Асортимент представлений мазями (38,8 %) та кремами (38,8 %), гелі та лініменти у структурі лікарських форм займають 8,2 % та 6,1 % відповідно. Серед АФІ найчастіше зустрічаються в цій групі ацикловір, кислота фузидинова та солі срібла. Висновок: виявлено незначну кількість комбінованих ЛЗ - по 9 препаратів в обох групах. Аналіз цінової політики ЛЗ показав, що в групі D06 ціни на імпортні препарати вище в 1,4 - 3,9 разу, а в групі D03 закордонного виробництва - в 1,7 - 10,6 ризу вартісніше, ніж вітчизняного.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.860.46-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського