РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000562287<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Криклива І. О. 
Мікробіологічне обгрунтування вибору мазевої основи для комбінованої мазі з ксероформом та димексидом / І. О. Криклива, О. А. Рубан // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2014. - Вип. 23, кн. 4. - С. 498-504. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Лікування ран різної етіології є актуальною проблемою сучасної медицини. Незважаючи на постійне вдосконалення методик оперативних втручань, частота інфекційних ускладнень в хірургії складає в середньому 3 - 15 %. Мета роботи - мікробіологічне обгрунтування мазевої основи мазі для лікування ран на I фазі раневого процесу. Об'єктами досліджень стали субстанції ксероформу і димексиду та мазеві основи: гідрофобна, емульсійна типу о/в, емульсійна типу в/о та 3 гідрофільні основи. Дослідження антимікробної активності проведено за методом дифузії в агаровий гель. У результаті дослідження встановлено, що найбільшу антимікробну активність виявляє зразок мазі на поліетиленоксидній основі, а введення димексиду до складу зразків мазей підвищує їх антимікробні властивості: S. aureus - <$E30,4~symbol С~0,55> мм; E. coli - <$E25,4~symbol С~0,55> мм; B. subtilis - <$E29,6~symbol С~0,89> мм; Ps. aeruginosa - <$E18,4~symbol С~0,89> мм; C. albicans - <$E22,2~symbol С~0,84> мм. За допомогою мікробіологічних досліджень встановлено оптимальну концентрацію ксероформу та димексиду - 5 % у складі мазі для лікування раневого процесу. Висновки: проведеними мікробіологічними дослідженнями доведено синергідну дію ксероформу та димексиду щодо основних збудників раневої інфекції. На підставі проведених мікробіологічних досліджень визначено оптимальний носій для мазі і поліетиленоксидну основу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського