РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000562579<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Білозецький І. І. 
Частота і особливості ураження пародонта у пацієнтів з ревматоїдним артритом / І. І. Білозецький, Н. В. Грималюк, О. І. Зарудна, У. С. Слаба, О. С. Маховська, Л. В. Задорожна, Л. Л. Легка, А. Л. Лобанова // Галиц. лікар. вісн.. - 2014. - 21, № 4. - С. 6-9. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Наведено сучасні теоретичні гіпотези патогенетичних взаємозв'язків між ревматоїдним артритом (РА) і генералізованим пародонтитом (ГП), зумовлені дисбалансом опортуністичних цитокінів, активацією TNF-<$Ealpha>, наведено докази поширеності уражень пародонта за даної нозології. Мета дослідження - вивчити частоту пародонтиту у пацієнтів з РА за умов різної активності та варіанта захворювання, супутніх станів та програм лікування. Визначення стоматологічного статусу в ракурсі визначення особливостей клінічного перебігу РА (СРП, ревматоїдний фактор, антигіла до цикличного цитрулінового пептиду (АТ до ЦЦП) з оцінкою стану мінеральної щільності кісткової тканини (DEXA), кардіоваскулярного ризику і адекватності базисної терапії було проведено у 64 хворих на РА. Ретельний аналіз стоматологічного статусу у пацієнтів з РА свідчив, що 82,8 % демонстрували явища ГП, причому найчастіше зміни пародонта характеризувалися кровоточивістю ясен, рухомістю зубів, зниженням рівня кісткової тканини. Особливо відзначено, що частота і ступінь резорбції альвеолярного відростка, констатована за серопозитивного варіанта РА з наявністю АТ до ЦЦП, неадекватної терапії РА і у хворих з остеопорозом у разі відсутності антирезорбтивної терапії. З іншого боку, здоровий пародонт спостерігався у пацієнтів молодого віку з серонегативним РА, тривалістю захворювання до 5-ти років і адекватною терапією. Висновки: ГП важкого ступеня у разі РА асоціюється з серопозитивним варіантом перебігу, у тому числі за умови наявності антитіл до циклічного цитрулінового пептиду, кардіоваскулярного ризику, остеопорозу та тривалості захворювання більше 5-ти років, а також з використанням неадекватних доз базисної терапії та відсутності лікування остеодефіциту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.122-37 + Р419.180.11-37

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського