РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000563712<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Оскольський В. В. 
Кластеризація - вагомий фактор підвищення конкурентоспроможності економіки України / В. В. Оскольський // Економіка України. - 2014. - № 11. - С. 4-16. - укp.

Досліджено сутність кластера, який являє собою мережеву виробничо-комерційну структуру, що має здатність концентруватись, об'єднувати споріднених і супутніх, часто навіть конкуруючих виробників з метою кооперації для виробництва конкурентоспроможних на світових ринках продукції та послуг. Базуючись на наукових дослідженнях і практиці функціонування кластерів у багатьох країнах світу, показано, що економіка території, яка формується на основі кластерів, - це модель конкурентоспроможної та інвестиційно привабливої економіки. Кластерні локальні мережі територіально-виробничих систем є джерелами і факторами забезпечення високого рівня життя населення, економічного зростання і сталого просторового розвитку. Саме на етапі виходу з кризи, коли традиційні методи вже не можуть дати належної віддачі, використання кластерної моделі організації бізнесу як адекватного інструменту модернізації економіки вже не має альтернативи. Бути частиною кластера - важлива конкурентна перевага бізнесу. Кластери допомагають заповнити прогалини між бізнесом, дослідженням і ресурсами, і, таким чином, швидше видавати знання на ринок. Успішні кластери пропагують інтенсивну конкуренцію одночасно зі співпрацею. Вони збільшують продуктивність, залучають інвестиції, пропагують дослідження, посилюють промислову базу, розробляють спеціальні продукти та послуги і стають основою для розвитку. Обгрунтовано, що вихід України з кризи та перехід економіки на рейки стабільного зростання можливі лише за умови рішучого та системного переходу на інвестиційно-інноваційну модель розвитку, побудови нової економіки знань і вдосконалення регулятивної функції держави з урахуванням глобальних інтеграційних факторів за широкого впровадження кластерних форм організації виробництва. У довгостроковій перспективі саме з інноваційними кластерами тісно пов'язаний розвиток міст, регіонів і цілих держав. І навіть у часи економічної нестабільності (а може, саме в цей період) кластери стають найважливішим, визначальним фактором (інструментом) для розуміння того, хто буде успішним на ринку, а хто відсталим. Нині, в період широкого впровадження кластерних форм організації виробництва і послуг, стає особливо актуальною ноосферна соціально-економічна теорія, започаткована ще В. І. Вернадським, яка стверджує принципи духовно-морального і ненасильницького прогресу суспільного виробництва, що дозволить створити антикризові механізми господарювання, придатні для будь-якої країни світу. Головними критеріями ефективності будь-якої економіки світу мають бути не прибуток або зростання ВВП (хоча це важливо), а здоров'я народу, покращення його трудової життєдіяльності, збереження та відтворення природи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)292.31-13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського