РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000563717<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Луніна І. О. 
Бюджетна децентралізація: цілі та напрями реформ / І. О. Луніна // Економіка України. - 2014. - № 11. - С. 61-75. - укp.

Досліджено теоретичні і методологічні засади бюджетної децентралізації, яка є частиною більш загальної проблеми забезпечення ефективного функціонування багаторівневої бюджетної системи, головне призначення якої полягає у створенні умов для ефективного та відповідального виконання органами влади всіх рівнів своїх функціональних повноважень у межах ресурсів відповідних бюджетів. Виконано аналіз практики формування місцевих бюджетів України з точки зору створення для місцевих органів влади економічних стимулів до розвитку своїх регіонів (адміністративно-територіальних одиниць), розширення власної податкової бази, ефективного використання бюджетних коштів. Розкрито проблемні сфери законодавства України щодо розподілу функціональних і відповідних видаткових повноважень (їх бюджетного фінансування) центральних і місцевих органів влади. Наявність таких його сфер спричиняє відсутність відповідальності місцевих органів влади за виконання конкретних функцій. Доведено, що важливим фактором, який заважає розширенню власної податкової бази місцевих бюджетів, є існуючий підхід до надання дотацій вирівнювання, в рамках якого регіони з вищим рівнем середньодушових доходів місцевих бюджетів (до одержання дотацій вирівнювання) нерідко опиняються у гірших умовах за показником доходів після їх перерозподілу. Визначено концептуальні складові бюджетної децентралізації, що базуються на узагальненні теоретичних аргументів на користь децентралізації повноважень з надання певних видів суспільних благ (послуг) і міжнародного досвіду відповідних реформ. Акцентовано увагу на необхідності укрупнення територіальних громад, чіткому розмежуванні функціональних і видаткових повноважень центральних і місцевих органів влади, а також у системі органів місцевого самоврядування. Обгрунтовано пропозиції щодо шляхів посилення фінансової спроможності органів місцевого самоврядування і послаблення дестимулюючих ефектів дотацій вирівнювання. Визначено виклики та загрози бюджетної децентралізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)011.2-92 + Х829(4УКР)11-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського