РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000563739<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Каленюк І. С. 
Сучасні ризики розвитку вищої освіти в Україні / І. С. Каленюк, О. В. Куклін, В. А. Ямковий // Економіка України. - 2015. - № 2. - С. 70-83. - укp.

Узагальнено сучасні теоретичні підходи до розуміння сутності та проявів ризиків у сфері вищої освіти. Систематизовано й виокремлено групи зовнішніх (глобалізаційних, технологічних, політичних, правових, економічних, демографічних) і внутрішніх (наявність ресурсів, якість управління ресурсами системи в цілому і ВНЗ зокрема) ризиків освітньої діяльності. Розкрито ризики, які несе з собою глобалізація (посилення конкуренції, відплив молоді за кордон та ін.), і доведено необхідність реагування на них активною експортною політикою. Технологічні виклики сучасності спричиняють появу нових форм і технологій процесу навчання, що вимагає, з одного боку, бути на їх рівні, а з іншого - модернізувати традиційні форми діяльності. Узагальнено широке коло проблем, пов'язаних із загостренням політичних ризиків у вітчизняній системі вищої освіти: нестабільністю політичної ситуації, зовнішньою агресією, корупцією тощо. Охарактеризовано правові ризики, що зумовлені нестабільністю та неефективністю чинного законодавства і вимагають діагностування та адекватної відповіді. Всебічно розкрито систему економічних ризиків (недостатність фінансування, відсутність автономії та ін.), і запропоновано можливі механізми реагування на них. Доведено необхідність удосконалення підходів до ідентифікації та оцінки ризиків у сфері освіти на основі розширення відповідних критеріїв і показників. Здійснено кластерний регіональний аналіз українських ВНЗ, який дозволив виявити чотири групи регіонів за рівнем загострення основних проблем у їх функціонуванні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч484(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28099 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського