РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000563936<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гайда О. М. 
Зміни в семантиці непохідних прийменників української мови XVI - XVII ст. / О. М. Гайда // Лінгвістика : зб. наук. пр.. - 2013. - № 1. - С. 19-28. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто семантичну структуру прийменника за української мови ХVI - першої половини XVII ст. Автори тогочасних граматик у своїх працях відносять досліджувану мовну одиницю до класу прийменників та вказують на її широку функціональність і сполучуваність з родовим, знахідним та орудним відмінками. З'ясовано, що прийменник за досліджуваного періоду виражав вісім смислових відношень: об'єктні, причинові, способу дії, часові, кількісні, мети, означальні, просторові. Аналіз документів ЛСБ свідчить про повну відповідність системи смислових відношень прийменника за у цій пам'ятці загальній семантичній структурі досліджуваного прийменника у ХVI - XVII ст. Встановлено, що, найчастіше прийменник за у мові документів ЛСБ виражає різні відтінки обієктних відношень. Виявлено, що у сучасній українській літературній мові прийменник за виражає значно ширшу семантику, ніж у період XVI - XVII ст. Характерною для досліджуваної мовної одиниці є також тенденція до деталізації значення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-022.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського