РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000563967<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фаріон І. Д. 
Місце руської (української) мови в біблійній концепції мовно-комунікаційного простору (Х - ХVII ст.) / І. Д. Фаріон // Лінгвістика : зб. наук. пр.. - 2013. - № 2. - С. 53-63. - Бібліогр.: 60 назв. - укp.

Досліджено біблійну концепцію мовно-комунікаційного простору (Х - ХVII ст.) крізь призму функціонування книжної української мови. Простежено системно-ідеологічний відхід від біблійних мовних приписів і запровадження постулату священних мов на противагу до мов народних, простих. У центрі дослідження і шлях проникнення руської мови у сакральні тексти не лише як повернення до біблійних догм, але і символу доби Відродження та Реформації. Підкреслено, що вже в ранній філологічній традиції неминуче виникає своя філософія та теорія перекладу. Починаючи від ХV ст., у контексті раціоналізації сприйняття світу в Україні зароджується філологічно-критичний метод, застосовуваний під час перекладу священних книг із різних мов. На середину ХVI ст. припадають перші переклади руською мовою богослужбових книг, що пов'язано з так званим другим періодом ренесансного гуманізму (з другої половини ХVI ст. і до початку ХVII ст.), коли триває інтенсивне напрацювання ранньогуманістичних ідей у поєднанні з раціоналістично-реформаційними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-01 + Э37-200.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського