РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000563979<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колесникова Л. Л. 
Лексико-семантичне значення символу-колорономена "червоний" (на матеріалі українських поетичних текстів кінця ХХ століття) / Л. Л. Колесникова // Лінгвістика : зб. наук. пр.. - 2013. - № 2. - С. 145-150. - Бібліогр.: 147 назв. - укp.

Розглянуто лексичне значення колорономена червоний з огляду на українську традиційну систему символів та виділено індивідуально-авторські семантичні варіанти; звернено увагу на те, що походження, виникнення, структура, розвиток та функції символу були об'єктом розгляду вчених ХIХ - ХХ ст. Символ схарактеризовано як один з найстійкіших елементів культурного континууму, як категорію не лише стилістичну, а й світоглядну. Доведено, що символ-колорономен червоний не лише впливає на функціональні системи людини, а є підгрунтям для розуміння і поетичних індивідуально-авторських образів, і традиційних, міфологічних засад. Колірний символ червоний входить у поетичну модель й із збереженням сформованого раніше значення, і вступає в непередбачені звіязки, змінює свою внутрішню сутність та репрезентує нові семантичні характеристики, таким чином у поетичній мікроструктурі символ червоний бере участь у створенні нових конотацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-357

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72634 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського