РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000564251<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трикоз Л. В. 
Теорія надлишкових електричних зарядів і розробка способів збереження стійкості матеріалів і конструкцій за їх наявності : автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.23.05 / Л. В. Трикоз; Укр. держ. акад. заліз. трансп. - Харків, 2015. - 44 c. - укp.

Створено теорію електричних надлишкових зарядів Землі та забезпеченя стійкості грунтів основ, матеріалів і конструкцій за умов нагрмадження таких зарядів, створено комплекс матеріалів, способів і технологій захисту та продовження термінів служби конструкцій та споруд. Показано, що втрата будівельних властивостей грунтами основ, руйнування конструкцій та споруд, аномальні зрушення та провали грунтів обумовлені нагрмадженням надлишкових електричних зарядів, що підсилюються природними електрокінетичними явищами, струмами витоку на електрифікованих ділянках залізниць. Розвинуто нові теоретичні уявлення про зміну властивостей, зниження в'язкості та зростання набухання глинистих грунтів, про втрату зв'язності грунтів, виникнення зсувів та аномальних повеней, змочування поверхонь за умов електричних надлишкових зарядів. Виведено нове рівняння для визначення міцності композиційних матеріалів на підставі величини та знака електроповерхневих потенціалів взаємодіючих частинок. Розроблено та впроваджено композицію з модифікуючою домішкою, що утворює непроникні для надлишкових електричних зарядів електрогетерогенні або електрогомогенні із загальним шаром протиіонів контакти між структурними елементами, та технологію створення грунтовмісних матеріалів, що забезпечують стійкість за умов надлишкових зарядів та електрополів Землі. Розроблено та впроваджено метод захисту від руйнівної дії надлишкового електричного заряду встановленням захисного шунтувального пристрою у вигляді сталевої смуги. Розроблено та впроваджено спосіб діагностування вологісного стану грунтовмісних матеріалів за допомогою стаціонарних коаксіальних датчиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-082.03 + Н581.30

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413147 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського