РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000564308<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Столярчук О. С. 
Специфіка історичного знання і пізнання в соціально-філософському дискурсі : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.03 / О. С. Столярчук; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Розроблено концепцію історичного знання та пізнання як дослідження особливої реальності - сфери минувшини, презентованої артефактами - матеріальною та знаково-символічною культурами. Подано аналіз соціальних і праксеологічних контекстів історичного знання та пізнання, розкрито причини впливу соціальних і праксеологічних чинників на історичне знання та пізнання відповідно до особливостей феномену історичної реальності. Виявлено огляд проблем трансформації історичного знання та пізнання за умов глобалізації та становлення інформаційного суспільства, актуалізовано проблему історичної пам'яті та забуття. Розглянуто характеристику історичної реальності як багатопланового мобільного предметного та віртуального конструйованого об'єкта пізнання, часово дистанційованого стосовно суб'єкта пізнання. Уточнено критеріальні ознаки історії та філософії. З'ясовано, що основним методологічним принципом історичного знання та пізнання є плюралізм методів і світоглядних настанов, зазначено його міждисциплінарний характер та особливий предмет - історія як зміна та розвиток у часі соціальної детермінації людської діяльності, як унікальна та неповторна подія і як надбуттєвий сенс людських вчинків.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413402 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського