РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000564386<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Долина О. О. 
Едафотопи та фітоценози індустріальних ландшафтів Криворізького залізорудного басейну: просторова структура та особливості формування : автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / О. О. Долина; НАН України, Криворіз. ботан. сад. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Вперше на основі картографічної моделі території визначено, що частка техногенно порушених грунтів складає 5,6 %. У складі грунтового покриву регіону домінують орні грунти - чорноземи звичайні та південні (51 %), структура грунтового покриву техногенних територій представлена примітивними грунтами різного ступеня розвитку. Вперше розроблено генетично-функціональну класифікацію грунтів, адаптовану до умов індустріального регіону. Запропоновано диференціювати грунти за ступенем реалізації грунтотвірного потенціалу. Встановлено критерії та розроблено метод оцінки потенціалу грунтоутворення в індустріальних ландшафтах, що утворились внаслідок відкритої розробки та збагачення залізних руд. Визначено, що техногенна трансформація ландшафтів призводить до змін у структурі грунтового покриву, які полягають у зростанні мозаїчності, строкатості та деструкції природних деревоподібних контурів. Доведено, що перебіг розвитку грунтів індустріальних територій після припинення дії техногенного фактору подібний до генезису грунтів непорушених територій. Напрям демутації рослинності посттехногенних ландшафтів тяжіє до формування зональних угруповань і обмежується розвитком едафотопів. Розроблено наукові основи раціонального використання й оптимізації генезису грунтів в умовах техногенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: П033.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413596 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського