РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000565311<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Костецька Я. М. 
Вплив кута відсічки та типу приймача на точність визначення положення пунктів / Я. М. Костецька, Ю. Р. Пішко, І. М. Торопа // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2014. - Вип. 80. - С. 20-29. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вплив зміни кута відсічки (КВ) на точність визначення положення пунктів супутникових геодезичних мереж під час спостережень різної тривалості дво- (ДЧП) та одночастотними (ОЧП) приймачами супутників тільки системи GPS та одночасно двох систем: GPS і ГЛОНАСС. Вихідними даними для дослідження слугували результати спостережень тривалістю 10 діб на 35 перманентних станціях Франції. З цих спостережень сформовано 3 мережі. У двох із них кількість станцій дорівнює 12, а в третій - 11. Середня довжина сторін у них змінюється від 21,9 до 24,1 км. Також із WEB-сторінки www.rgp.ing.fr взято координати станцій, які в дослідженні прийняті за істинні. Опрацювання спостережень виконано програмою Trimble Business Center, змінюючи такі параметри, як тривалість спостережень (24, 12, 6, 3, 2, 1, 0,5 і 0,25 год) і КВ (0, 5, 10, 15, 20, 30 і <$E40 symbol Р>). Для кожної мережі сформовано сеанси спостережень ДЧП та ОЧП сигналів супутників систем GPS і ГЛОНАСС і тільки системи GPS. Отже, опрацьовано загалом 12 096 сеансів. Порівнявши значення істинних і визначених за результатами спостережень планових координат пунктів мереж, одержано середні квадратичні помилки положення пунктів. Аналіз одержаних значень середніх квадратичних помилок положення пунктів, одержаних за результатами спостережень ДЧП та ОЧП супутників тільки системи GPS, показав, що найменша точність пунктів під час сеансів спостережень тривалістю від 0,25 год до 12 год, одержана за КВ <$E40 symbol Р>, а найвища - за КВ 20 - <$E30 symbol Р> і тривалості сеансів від 1 до 12 год. Під час спостережень супутників двох систем (GPS i GLONASS) ДЧП та ОЧП за тривалості сеансів від 1 до 12 год найвища точність пунктів, одержана за КВ <$E30 symbol Р>, тоді як найнижча, здебільшого, за КВ від 0 до <$E15 symbol Р>, а за тривалості спостережень не більшій від 2 год - за <$E40 symbol Р>. За тривалості спостережень 0,5 - 0,25 год точність визначення положення пунктів є найвищою за кута відсічки 15 - <$E20 symbol Р> для ДЧП. Крім того, виконуючи спостереження супутників тільки системи GPS ДЧП тривалістю від 24 до 3 год точність пунктів у мережах є практично такою самою, як і в разі використання сигналів двох систем. Проведені дослідження ефективності збільшення КВ за наявності більшої кількості GNSS-супутників, використовуючи великий масив даних, робить одержані результати достовірнішими у порівнянні з результатами, одержаними іншими дослідниками. Результати дослідження надають можливість встановити оптимальні значення КВ під час створення супутникових геодезичних мереж за спостереженнями супутників тільки системи GPS і разом двох систем GPS і ГЛОНАСС ДЧП та ОЧП.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського