РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000565318<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Грицьків Н. З. 
Дослідження динамічних процесів на гірничо-промислових об'єктах методами геоінформаційного моделювання / Н. З. Грицьків, В. О. Горлатова // Геодезія, картографія і аерофотознімання : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2014. - Вип. 80. - С. 91-100. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Зазначено, що актуальною є проблема застосування тематичного картографування на територіях з техногенними загрозами, до одної з яких належить Домбровський кар'єр (ДК) у м. Калуш Івано-Франківської області. Будь-який шлях усунення цих загроз потребує чітких розрахунків обсягу робіт, прогнозування змін, які можуть відбутися на місцевості з впровадженням того чи іншого способу запобігання техногенній катастрофі. Такі розрахунки та прогнози повинні використовувати актуальні дані про територію, змоделювати яку можна сучасними засобами ГІС-технологій. Мета роботи - створення цифрової моделі місцевості (ЦММ) території ДК як основи для моделювання та дослідження динамічних процесів. Для створення ЦММ застосовано методику актуалізації архівних картографічних матеріалів із застосуванням даних космічного знімання, а для моделювання динамічних процесів - модулі пакета ArcGIS. Побудовано цифрову модель місцевості ДК і досліджено динаміку змін обсягу розсолів у кар'єрі. Запропонована технологія надала змогу інтегрувати архівні картографічні матеріали, описові дані, дані сучасних космічних знімань у єдине програмне середовище і на їх основі вперше створити актуальну ЦММ ДК. Статистичні дані динаміки затоплення кар'єру доповнені графічною основою у вигляді цифрової моделі місцевості. Аналіз побудованої цифрової моделі місцевості підтвердив можливість забруднення підземних вод навколишньої території розсолами з кар'єру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131.9 + И

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського