РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000565360<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Rushchitsky J. J. 
On three facts of reticences in the classical mathematical modeling of elastic materials / J. J. Rushchitsky // Math. modeling and computing. - 2014. - 1, № 2. - С. 245-255. - Бібліогр.: 22 назв. - англ.

Описано та прокоментовано 3 факти умовчання (відсутності коментарів) у процедурах математичного моделювання пружних матеріалів. Перший факт полягає в некоментуванні одного з перших кроків у згаданій процедурі - припущення, що кінематика деформування описується за допомогою лінійної апроксимації руху матеріального континууму, а саме за допомогою градієнтів деформації. Запропоновано певний новий нелінійний підхід в процедурі. Другий і третій факти пов'язані з побудовою визначальних рівнянь. Другий факт полягає у відсутності належних коментарів щодо визначення малості деформацій і градієнтів зміщень (відсутності коментарів щодо критерію застосування лінійної моделі, оскільки критерій |ui,k| << 1 є досить абстрактним). Показано, що існує базована на нелінійних співвідношеннях Коші наближена процедура визначення порогових значень деформацій і градієнтів зміщень, за яких вже починає виявлятися нелінійність процесу деформування. Третій факт полягає у відсутності коментарів щодо суттєвих відмінностей між нелінійними визначальними рівняннями, записаними для впорядкованих пар "тензор напружень Лягранжа - тензор деформацій Коші - Гріна" та "тензор напружень Кірхгоффа - градієнти зміщень". Показано на прикладі зсувних напружень і моделі нелінійного пружного деформування Мернагана, що відхилення від відповідних прямих лінійного деформування для різних пар відрізняються в діапазоні малих деформацій і малих градієнтів зміщень у багато разів. Загальна оцінка фактів умовчання виглядає позитивною, оскільки для однієї частини вчених-механіків умовчання створює комфортне відчуття монолітності класичної теорії пружності, а для іншої частини - умовчання створюють простір для розвитку теорії.


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.1-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43974 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського