РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000565678<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кабанова Т. А. 
Аналгетичні та протизапальні властивості 1-метоксикарбонілметил-3-ариламінобенздіазепін-2-онів / Т. А. Кабанова, В. І. Павловський, О. І. Халімова, І. Ю. Ушаков, Т. Л. Карасьова, С. А. Андронаті // Фармакологія та лікар. токсикологія. - 2014. - № 4/5. - С. 47-53. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Мета дослідження - вивчення аналгетичних властивостей раніше синтезованих 1-метоксикарбонілметил-3-ариламінобенздіазенін-2-онів. Аналгетичну активність вивчали в дослідах на мишах за методами "корчів", викликаних внутрішньоочеревинним введенням оцтової кислоти і у формаліновому тесті. Протизапальну активність вивчали в дослідах на щурах на моделі карагінанового набряку. Як препарат порівняння використовували диклофенак-натрій. Усі сполуки вводили внутрішньоочеревинно. Знайдено високу аналгетичну активність нових сполук 3-ариламіно-1,2-дигідро-3H-1,4-бенздіазепін-2-онів, показники ЕД50 за аналгетичною активністю були в діапазоні від 0,007 до 0,670 мг/кг, при цьому всі тестовані сполуки перевищували за аналгетичною активністю препарат порівняння диклофенак-натрій. Слід відмитити деякі закономірності залежності аналгетичної активності 3-ариламіно похідних від їх структури, а саме, позитивний вплив на аналгетичну активність положення (о-, м- або п-) і природи замісника в ариаламіновому фрагменті. Виявлено найактивнішу сполуку 9 з показником ЕД50 <$E0,007~symbol С~0,018> мг/кг за аналгетичною активністю в тесті "оцтовокислих корчів" на мишах. На моделі карагінанового набряку лапи щура (протизапальна активність) сполука 9 у дозі 10 мг/кг знижувала більш ніж на 40 % утворення набряку через 2 год після введення карагінану, через 4 год показник знижувався до 16 %. У формаліновому тексті сполука 9 у дозі 0,1 мг/кг знижувала показник больової поведінки мишей у першій і другій фазах тесту на 66,9 % та 28,7 % відповідно. Одержані дані свідчать про перспективність сполук вивченого ряду для пошуку та створення нових аналгетичних і протизапальних засобів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.703-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського