РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000565727<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Маньковський Б. М. 
Вміст лептину крові та активність системної запальної відповіді у хворих на цукровий діабет 2-го типу із різною масою тіла та тривалістю процесу / Б. М. Маньковський, А. М. Урбанович // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 4. - С. 56-60. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Мета роботи - встановити взаємозв'язок вмісту лептину крові та маркерів генералізованого неспецифічного запалення у пацієнтів із цукровим діабетом (ЦД) 2-го типу залежно від його тривалості, наявності надлишкової маси й ожиріння. Порівняно вміст лептину та інтерлейкінів (ІЛ) ІЛ-2, ІЛ-6, туморнекротичного фактора <$Ealpha> (TNF-<$Ealpha>) у групах із різною тривалістю ЦД 2-го типу, із нормальною та надлишковою масою тіла й ожирінням. У пацієнтів із підвищеним вмістом лептину виявлено достовірно нижчий вміст TNF-<$Ealpha> (<$E7,82~symbol С~0,34> нг/мл). Також спостерігалася позитивна кореляція останнього із індексом маси тіла (r = 0,48, P << 0,0001), ІЛ-6 (r = 0,13, P = 0,019), що спричиняється збільшеним пулом вісцеральної жирової тканини, яка продукує лептин та 10 - 35 % ІЛ-6. У пацієнтів із вперше виявленим ЦД 2-го типу є достовірно нижчим вміст лептину (<$E19,35~symbol С~1,39> нг/мл) та TNF-<$Ealpha> (<$E7,82~symbol С~0,94> нг/мл). Найвищий вміст лептину та цитокінів був у пацієнтів із тривалістю ЦД від 5 до 10 років, як правило, саме у цей період відбувається розвиток серцево-судинних ускладнень. Вміст лептину (<$E6,39~symbol С~1,15> нг/мл) достовірно найнижчий, а вміст TNF-<$Ealpha> (<$E11,37~symbol С~3,77> нг/мл) та ІЛ-6 (<$E10,12~symbol С~6,91> нг/мл) найвищий у групі пацієнтів із нормальною масою. Ймовірно, саме підвищений вміст цих цитокінів надає змогу зберігати нормальну масу тіла таким пацієнтам. Відомо, що за тривалої глюкозотоксичності та ліпотоксичності виникає метаболічна імуносупресія, яка визначається змінами в T-клітинній ланці імунітету, що також сприяє виникненню аутоімунності у разі ЦД 2-го типу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського