РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000565854<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вежновець Т. А. 
До питання визначення критеріїв професійного психологічного добору керівників закладів охорони здоров'я / Т. А. Вежновець // Укр. журн. з проблем медицини праці. - 2014. - № 1. - С. 28-36. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Мета - визначити критерії професійного психологічного добору кандидатів на посаду головного лікаря (ГЛ) і заступника головного лікаря на підставі комплексного вивчення особливостей індивідуально-психологічного статусу, спрямованості діяльності, типу міжособистісних стосунків, стилю ухвалення управлінських рішень. Встановлено відмінності індивідуально-психологічного статусу, виду локус контролю, типу міжособистісних стосунків, стилю ухвалення управлінських рішень в групах ГЛ та їх заступників. Профіль акцентуації особистості ГЛ та заступників має однаковий характер з піками акцентуацій за емотивним, гіпертимним і ригідним типами. У групі ГЛ встановлено достовірно більше значення парціального інтелекту "самомотивація" на тлі середніх значень загального емоційного інтелекту, превалювання осіб з внутрішнім локус контролем, достовірна спрямованість на "задачі". У групі ГЛ виявлено достовірно більше значення октанти за прямолінійно-агресивним типом на тлі піків у профілі міжособистісних стосунків значень октант за відповідально-великодушним (VIII), співпрацюючи-конвенціальним (VII), власнолідируючим типом (I). Виявлені відмінності обумовлюють особливості стилів ухвалення управлінських рішень у групі ГЛ (автономний і маргінальний стилі) та в групі заступників головних лікарів (ситуаційний і потуральний стилі). Висновки: критеріально значимими показниками рівня розвитку професійно важливих якостей у кандидатів на посаду ГЛ, які необхідно враховувати при розробці моделі професійного психологічного добору на вказану посаду, є особливості індивідуально-психологічного статусу (акцентуація за емотивним, гіпертимним, ригідним типом, рівень розвитку "самомотивації", внутрішній локус контроль), особливості типу міжособистісних стосунків (значення октанти за прямолінійно-агресивним типом на тлі піків октант за відповідально-великодушним, співпрацюючи-конвенціальним, власнолідируючим типом) і спрямованість діяльності на "задачі".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) п + Ю941.19

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25332 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського