РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000566110<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зайцева С. В. 
Лексико-стилістичні та словотвірні особливості українськомовного блогу : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / С. В. Зайцева; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2015. - 20 c. - укp.

Проаналізовано лексико-стилістичні та словотвірні особливості мови блогу в українській блогосфері. Виявлено, що у блозі як одному з найпопулярніших ЗМІ в системі масової комунікації реалізовано найширший спектр лексичних, стилістичних і словотвірних засобів, серед яких представлені як традиційні, так і ті, що пов'язані з особливостями віртуальної комунікації. Особливістю лексичного складу мови блогів українського сегменту Інтернету є наявність значної кількості одиниць на позначення явищ суспільно-політичного характеру, процесів, пов'язаних зі сферою комп'ютерних і мережевих технологій. Лексика блогів представлена значною кількістю запозичень, серед яких істотна частка належить варваризмам, а також обсценним одиницям. Стилістична система мови блогів має виразний дихотомічний характер, де, з одного боку, представлено мову власне блогу, а з іншого - коментаря. На тлі загального високого рівня розмовності мови блогів у власне блозі репрезентовано переважну більшість стилів і жанрів, у коментарях - здебільшого розмовний та публіцистичний стилі. Стилістичні засоби найширше використано для створення емоційно-оцінного контексту. Для словотвірної системи мови блогів властиві механізми традиційного словотворення з використанням специфічних для електронного тексту словотвірних засобів, серед яких виокремлюються голофрастичний словотвір, синтагматичне словоскладання та графіксація.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-715

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413818 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського