РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000566114<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гирич І. Б. 
Українська історична та суспільно-політична думка Наддніпрянщини національно-демократичного спрямування (середина XIX - початок XX століття) : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.06 / І. Б. Гирич; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. - Київ, 2015. - 34 c. - укp.

Висунуто тезу, що окремішницька ідеологія визрівала в рамках консервативної частини національно-демократичної течії українського руху. Показано, що у марксистському соціал-демократичному українському русі існував ортодоксальний і реформістський консервативний національно-центристський напрями. Якщо представники першого напряму наголошували на досягненні соціально-класових завдань, то представники іншого напряму відстоювали ідеї самостійності України та вирішення передусім національно-державних завдань. Центристи есдеки шукали співробітництва з українською наддніпрянською інтелігенцією. Запропоновано тезу про закладання основ молодоукраїнської течії в національній ідеології, яка намагалася об'єднати всі партії - від правих до лівих - в один надпартійний блок для пропаганди ідей політичної незалежності. Показано, що організаційно та структурно цього не вдалося досягти, але ця ідейна спадщина лягла в основу національної ідеології XX ст.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4УКР)5 + Т1(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413822 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського