РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000566209<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коротенко Є. Д. 
Опозиція ''синхронія-діахронія мови'' як засадничий принцип французького структуралізму : автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.05 / Є. Д. Коротенко; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Дніпропетровськ, 2014. - 16 c. - укp.

Розглянуто мовні опозиції як засіб реалізації структуралістських побудов, а також їх переосмислення та трансформацію у постструктуралістських концепціях. Філософське осмислення опозиції "синхронія-діахронія" у структурній лінгвістиці визначено на основі концепцій Ф. де Соссюра та Р. Якобсона. Дослідження структурального методу К. Леві-Строса в контексті філософської рефлексії про механізм реалізації опозиції дозволило окреслити функції соціальної структури та засоби їх здійснення через синхронічне розпізнавання лінгвістичної моделі та наступне діахронічне перетворення правил її реалізації на рівні аксіологічно трансформованої системи. Шляхом дослідження постструктуралістичних філософських осмислень та трансформацій опозиції "синхронія-діахронія мови" у творчості Ж.-Ф. Ліотара, Ж. Дерріда і Ж. Бодрійяра визначено, що нівелювання аналогій, руйнування бінарної моделі знаку та її заміна концепцією симулякрів спричиняє втрату репрезентативності опозиції "синхронія-діахронія мови" у контексті сучасних філософських студій значення, мовної особистості й інтерсуб'єктивності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414063 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського