РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних



Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000566300<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Кацко С. В. 
Ефекти іоносферних бур: результати спостережень на харківському радарі некогерентного розсіяння : автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 04.00.22 / С. В. Кацко; НАН України, Ін-т радіофізики і електроніки ім. О.Я. Усикова. - Харків, 2015. - 20 c. - укp.

Проаналізовано ефекти іоносферних бур над Україною в період з 2010 до 2012 рр., здійснено фізичне тлумачення спостережуваних явищ, моделювання, порівняльний аналіз іоносферних збурень, а також досліджено вплив іоносферних збурень на канали поширення радіохвиль. Подано результати аналізу часових варіацій параметрів іоносферної плазми протягом трьох геокосмічних бур різної інтенсивності, що спостерігалися в 2010 - 2012 рр. Оцінено такі параметри: концентрації електронів, висоти максимуму шару F2 іоносфери, температури електронів та іонів. Виконано розрахунок варіацій вторинних параметрів іоносферної плазми і моделювання динамічних процесів у ній під час геокосмічних бур. Розраховано температуру нейтрального газу, підведення енергії до електронного газу, густину потоку плазми і густину потоку тепла, що переноситься електронами з плазмосфери в іоносферу. Проведено порівняльний аналіз іоносферних збурень в період 2010 - 2012 рр. з іоносферними бурями, що спостерігалися раніше в Іоносферній обсерваторії Інституту іоносфери (м. Харків) в період 1998 - 2006 рр. Проаналізовано вияви основних механізмів, що формують розвиток позитивних і негативних фаз бур. Оцінено вплив іоносферних бур на іоносферні канали поширення радіохвиль. Розраховано зміни частоти зіткнень електронів з іонами, показника поглинання радіохвиль, частотної ємності іоносферного каналу і набігу фази радіохвилі для негативних і позитивних іоносферних збурень під час геокосмічних бур 1998 - 2012 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д214.374.1 + Д249(45УКР)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414370 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського