РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000566384<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Тимошенко Ю. О. 
Історичні умови та специфіка розвитку спорту й фізичного виховання в радянській Україні у 20 - 40 роках XX ст. : автореф. дис. ... д-ра іст. наук : 07.00.01 / Ю. О. Тимошенко; НАН України, Ін-т історії України. - Київ, 2015. - 35 c. - укp.

До наукового обігу введено першоджерела, на підставі яких зроблено теоретичні узагальнення щодо діяльності добровільних спортивних і мілітарних товариств, футбольних команд, стану фізкультурно-спортивної роботи в Україні. Вперше детально відображено плюральну ситуацію пореволюційної доби у галузі фізичної культури, коли розпочався пошук шляхів її розвитку, практичних і теоретичних засад культивації. Відображено намагання влади вплинути на "пріоритетність" тих чи інших видів спорту. Доведено, що колективізм у фізичній культурі тих років застосовувався як один із засобів "пролетаризації" суспільства, точніше - люмпенізації його, коли існування більшості членів суспільства узалежнювалося від керівних органів країни. Обгрунтовано концепцію проведення відвертої мілітаризації фізкультурно-спортивної сфери, відповідно до чого влада вкладала власний зміст в організовану рухову активність, через що та мала б сприйматися вже не як засіб виховання здорового пролетаріату (попри такі гасла), а як мобілізаційний ресурс, спосіб підвищення загальновійськової підготовки населення. Вперше акцентовано увагу на фактах, що засвідчили прагнення радянського керівництва використати фізичну культуру та спорт як елементи боротьби за європейський пролетаріат, засіб популяризації комуністичних ідей. Задля цього у 1921 р. було створено Червоний Спортивний Інтернаціонал, на якого покладали завдання об'єднання всіх робітничих (пролетарських) спортивних товариств світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч513(4УКР)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414468 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського