РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000566576<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Коломієць О. В. 
<$Ebold roman {H sup + ~-~Ca sup 2+}>-обмінник у мітохондріях міометрія: модуляція екзо- та ендогенними сполуками / О. В. Коломієць, Ю. В. Данилович, Г. В. Данилович // Фізіол. журн.. - 2014. - 60, № 5. - С. 33-42. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Досліджено властивості <$EDELTA pH>-індукованого транспорту Ca<^>2+ з ізольованих мітохондрій міометрія щурів. Акумуляцію Ca<^>2+ здійснено за наявності Mg-АТФ<^>2- та сукцинату. Транспорт іонів Ca реєстровано із використанням кальційчутливого флуоресцентного зонда Fluo-4 AM. Показано, що закиснення позамітохондріального середовища стимулює вивільнення Ca<^>2+ із мітохондрій. Цей процес нечутливий до відносно специфічного інгібітора Na<^>+-Ca<^>2+-обмінника внутрішньої мембрани мітохондрій тетрафенілфосфонію, але гальмується за наявності моноклональних антитіл проти протеїну LETM1 (анти-LETM1). Протеїн LETM1 в деяких тканинах є молекулярною основою функціонування H<^>+-Ca<^>2+-обмінника мітохондрій. Встановлено, що H<^>+-Ca<^>2+-обмінник стимулювався діуретином амілоридом (100 мкмоль/л) та пригнічувався іонами Mg у мілімолярних концентраціях. Досліджувана транспортна система також стимулювалася макроциклічними сполуками каліксаренами (C-97 та C-99) у субмікромолярних концентраціях, але була абсолютно резистентна до дії оксиду азоту (нітропрусиду та нітриту натрію). Отже, мітохондрїї міометрія щурів, вірогідно, не мають системи Na<^>+-Ca<^>2+-обміну, а забезпечують підтримання кальцієвого гомеостазу матриксу за допомогою H<^>+-Ca<^>2+-обмінника. Останній високоафінно стимулюється каліксаренами, що робить перспективними подальші дослідження щодо закономірностей впливу цих сполук на транспортний процес.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.322 + Е60*551.322.6*715.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26810 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського